ניקוי שתן ממזרונים

חתול שוכב על מזרון

הכלב או החתול מצא לו מקום חדש לעשות פיפי? לכלבלב החמוד ברח פיפי על המזרון? הילד בגמילה אך בכל זאת “עשה” בלא מתכוון על המזרן? במאמר הבא נגיש עבורכם את כל השיטות הטבעיות והמיוחדות לביצוע ניקוי שתן ממזרון ונטרול כתמי השתן והריחות הרעים. השיטות שנציג בפניכם יעילות לניקוי כתמי שתן במזרונים, תופעה זו של שתן במזרונים היא איננה חדשה ואף רבים סובלים ממנה. בייחוד הללו שמחזיקים בבעלי חיים או הורים לילדים קטנים. השתן חודר אל תוך מעמקי המזרון והריח נוראי ומסחרר חושים עד שלעיתים לא יאפשר לנו לשכב על מזרון השינה שלנו, המדריך לפניכם יעשה לכם סדר כיצד להתמודד עם שתן במזרון.

פיפי על מיטה המצריך ניקוי שתן ממזרונים

ניקוי שתן ממזרונים בשיטת עשה זאת בעצמך

אם גם אתם סובלים משתן במזרון כל מה שעליכם לצרוך עבור כך הוא כמה חומרי ניקיון ביתיים, הסבר קטן על כתם שתן ממה הוא מורכב: כתם שתן על בד מבוסס על חלבון ומשתייך למשפחת כתמי החלבון (צואה,כתמי דם,קיא,וכו') וזאת הסיבה שלא קיים צורך לנקותו בעזרת חומרים רעילים, כימיקלים, או כל חומר אחר אשר מכיל חמצן פעיל (השימוש המקסימלי שניתן להשתמש במזרון הוא עד 5% חמצן פעיל).

סודה לשתייה ולימון פרוס לצידה

איך מבצעים ניקוי כתמי שתן ממזרן

ראשית כל חשוב לדעת כתם ככל שימצא זמן רב יותר על המזרון, הקושי לבצע ניקוי שתן ממזרון על אותו כתם ייהפך לבלתי אפשרי בייחוד בהרכב בד של המזרונים. לכן, כאשר הכתם בעודנו טרי ואנו רוצים להסירו בשיטה ביתית, רצוי לסחוט לימון או אפילו  שניים, בנוסף לכך מוסיפים לקערה 2 כפיות מלח ולאחר מכן שיפכו באופן אחיד על אזור הכתם במזרון. רצוי להשרות כעשרים דקות על מנת להגיע לתוצאה טובה.

לאחר שהשרנו את המרקם שייצרנו יש לקחת מברשת (מומלץ מברשת רכה) לטבול אותה בתערובת שלנו (מלח והלימון) ולהבריש את כל האזור המוכתם עד להסרת הכתם כולו.

לאחר ששפשפנו את האזור יש לקחת מטלית ופשוט לייבש את האזור שהרטבנו עד לייבוש מלא של המזרון, אפשר אפילו להשתמש במאוורר על איזור הרטיבות עד לייבוש מוחלט, אין להשתמש בשום אופן בכל מכשיר שהוא אשר פעולתו היא על ידי חימום, כגון: פן לשיער, מפזר חום, וכו'. מכוון שהחום יגרום לכתם להיקבע ולהפוך בלתי נפרד מן הבד ולא יהיה ניתן להסירו כלל. במקרה שהכתם עיקש ולא יורד רצוי להמשיך את אותה פעולה פעמיים או שלשה, או שתקראו את הטיפ המוגש לפניכם בהמשך המאמר.  

ניקוי מזרון עם מכונה וכפפות

כיצד מסירים ריחות ממזרונים

אחרי שהצלחנו להסיר את הכתם בדרך כלל מה שנשאר לטפל בו זה הריח הרע של השתן, על מנת להסיר את השתן מהמזרון שלנו עלינו לבצע ניקוי למזרון עם סודה לשתייה להלן השלבים, לפזר כמות גדולה של אבקת סודה לשתייה. ופשוט לתת השרייה של כמה שעות, לאחר שעתיים שלוש ניקח שואב אבק פשוט אשר יש בכל בית ונשאב את כל האבקת סודה לשתייה מהמזרון שלנו.

כיצד נתמודד עם כתמי שתן ישנים וקשים להסרה

אם אנו רוצים לטפל בכתם ישן אשר אשר נמצא על המזרון שלנו, או שהמזרון שלכם עשוי מהרכב בד של אחוזי כותנה גבוהים (או פוליאסטר) בדים הללו ידועים בקושי רב להסיר מהם כתמים בעת ניקוי המזרון. במקרה הזה נצטרך לבצע ניקוי מזרונים יותר אגרסיבי. ראשית, נדלל חומץ טבעי עם מים לאחר מכן נערבב חצי כוס מים (מומלץ חמים) וחצי כוס חומץ טבעי.

לאחר שבצענו את הדילול ניקח מברשת הברשה עם שיערות רכות ונטבל אותה בתערובת ולאחר מכן נשפשף היטב עד להסרת הכתם במלואו.

טיפ קטן: על מנת שלא יוצר כתם חדש כתוצאה מהניקוי עם החומץ יש לקחת מטלית ולייבש את המקום או באמצעות מאוורר.

מאמרים נוספים שעלולים לעניין אתכם

Open chat
שלום וברכה!
אני דני הבעלים של ניקוי מקצועי.
אני כאן כדי לספק לכם שירות ניקוי ברמה הכי גבוהה שיש.
Call Now Button